Blog

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Uluslararası Konsorsiyum Anlaşması ile Medikal Tekstil’e Giriş
10 Haziran, 2020

Uluslararası Konsorsiyum Anlaşması ile Medikal Tekstil’e Giriş

TDU Savunma Sistemleri A.Ş; bir yandan raşel örme teknolojisi ile geliştirdiği teknik tekstil ürünlerini savunma sanayiinin hizmetine sunarken, bir yandan da teknik kabiliyetlerini yeni pazarlarda inovatif ürünlere dönüştürmek için çalışmalara devam ediyor.

Sun Tekstil Ar-Ge Merkezi ortaklığı ile uluslararası Ar-Ge fonlarına proje başvuruları hazırlayan TDU Savunma, 2019’den bu yana Romanya’nın önde gelen sağlık sektörü teknoloji geliştiricileri ile birlikte medikal teknik tekstiller geliştirilmesine yönelik bir uluslararası Ar-Ge projesi olan PARITEX Projesi’ni yürütüyor.

Bu yenilikçi konsorsiyumda; Romanya’nin en büyük enstitülerinden The National Research & Development Institute for Textiles and Leather (INCDTP) ve yenilikçi sağlık girişimlerinden SC SANIMED International Impex SRL (SANIMED) de partnerleri olarak yer almaktadır.

PARITEX projesi kapsamında; INCDTP tarafından geliştirilecek, yenilikçi emilir veya kısmen emilir yapıdaki hibrit hammaddelerin, SANIMED tarafindan elektro çekim yöntemi ile nano elyaf haline getirilmesi ile oluşturulacak olan aktif yüzeyler, TDU Savunma tarafından geliştirilecek olan sentetik meş yapılar ile birleştirilerek kasık fıtığı tedavisinde kullanilabilecek yenilikçi kompozit meş yapılar elde edilecektir.

Avrupa Komisyonu tarafından oluşturulmuş MANUNET Programı altında fonlanmaya hak kazanan PARITEX Projesi’nin, 24 ay sürerek 2020 yılı sonunda tamamlanması beklenmektedir.

 

En Son Bloglar

Hava Pompası
17 Mart 2020, Salı